İstediğiniz Ürünü Görsel ile Arama GLAMI’de

Görsel ile Moda Aramaları GLAMI.com.tr’de

Sosyal medyada ya da gerçek hayatta beğenilen kıyafet, ayakkabı ya da aksesuarı bulmak için yalnızca fotoğrafını GLAMI’ye yüklemek yetiyor

Avrupa’nın en büyük moda arama motoru GLAMI, görsel ile moda ürünlerini arama sürecini Türkiye’de başlattı. Artık kullanıcılar internet üzerinde ya da fiziksel hayatta beğendikleri kıyafet, ayakkabı ya da aksesuar fotoğrafını mobil cihazlarından GLAMI.com.tr’ye giderek aratabilecek. Bu sayede kullanıcılar beğendikleri moda ürününün fiyatını ve alternatiflerini onlarca site ve binlerce marka içinde kolaylıkla bulabilecek.

Özellikle genç tüketiciler arasında çok fazla talep edilen bu özelliğin kısa sürede Türkiye’de sevildiğini dile getiren GLAMI Türkiye İletişim ve Marka Müdürü Melike Huska, “Yeni teknolojilere çok hızlı adapte olan bir ülke olarak görsel ile arama özelliğini çok sevdik. Akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kullanılabilen bu özellik ile tüketiciler, hem dijital hem de fiziksel dünyada karşılarına çıkan ürünleri kolaylıkla bulup satın alabiliyor, alternatifleriyle karşılaştırabiliyor” dedi.

Yeni nesil görsel aramayı alışveriş deneyiminde görmek istiyor

Özellikle dijitale doğan Z kuşağı ve Y kuşağı, sosyal medyada ya da vitrinlerde gördükleri ürünlerin görsellerini alışveriş yolculuklarının bir parçası haline getirmek istiyor. Yapılan araştırma, dijitale doğan kuşağın yüzde 62’si için görsel aramanın çok önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca yüzde 80’i hareket halindeyken aradıkları ürünleri mobil cihazlar üzerinden bulduğunu belirtiyor.

Türkiye’deki 5 binin üzerinde kullanıcının görüşlerinin yer aldığı GLAMI araştırmasına göre, moda alışverişini internet üzerinde yapan kullanıcılar, alışveriş deneyimi sırasında görsel aramayı talep ediyor. Katılımcıların yüzde 67’sinden fazlası görsel aramanın en önemli deneyimlerden biri olduğunu düşünüyor.

Trendyol, Morhipo, Boyner, Mudo, Beymen, SuperStep, Koton gibi markaların giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerine tek bir platform üzerinde buluşturan GLAMI uygulamasını indirmek için App Store ve Google Play adreslerini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir