Bebeğinizin Saç Derisine Uygun Sebamed Baby 5.5 ph Şampuan

Bebeklerin hassas ciltleri ve narin saç derisi, doğdukları ilk günden itibaren özenli bir bakım gerektiriyor. Sebamed’in hem yenidoğanlara hem bebeklere özel geliştirdiği Sebamed Baby şampuanları, sabun içermeyen 5.5 pH formülü ile bebeklerin hassas cildini ve saç derilerini koruyor.

Bebeklerin hassas saç derisini ve saçlarını korumak için doğru şampuan seçimi büyük önem taşır. Hassas bebek cildi, şampuanların içindeki koruyuculardan ve parfümlerden etkilenerek alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Peki cilt 5.5 pH özelliğini kaybederse ne olur?

5.5 pH değerine sahip olmayan bir cildin koruyucu tabakası geçici hasar görebilir ve dış faktörlere karşı bariyer görevini getiremeyebilir. Bu durumda cildin enfeksiyonlara, kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonlara yakalanma riski artar.

Sebamed baby 5.5 pH değere sahip şampuanları sayesinde bebeğinizin cildi kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonlara karşı koruyuculuğunu arttırır.

Bu yüzden cildin koruyucu bariyer tabakasının dengesini bozmayacak ph 5.5 özelliğine sahip bir şampuan kullanmak önemlidir. Fonksiyonlarını yerine getirebilen cilt, zararlı ve tahriş edici maddelerin, alerjenlerin ve patojenlerin cilde nüfuz etmesini önler.

Sebamed’in hem yenidoğanlara ve hem bebeklere özel Sebamed Baby serisi, 5.5 pH değerine sahip şampuanlarıyla bebeğinizin cildini korurken, saç derisini destekleyerek gelişimine katkı sağlıyor. Sabun ve alkali madde içermeyen Sebamed Baby serisi, bebeğinizin gözlerini de yakmıyor.

pH 5.5 değeri ile cildin asit örtüsünü koruyan Baby Sebamed Yenidoğan Şampuanı, yüksek cilt toleransı sayesinde kuruluk ve tahriş riskini azaltıyor ve bebeklerin cildini nemlendiriyor. Üstelik saçın kolay taranmasını sağlayıp ipeksi yumuşaklık veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir