Fisher Price® ile Çocuk Olma Zamanı!

Fisher-Price herkesi çocukluklarına dönmeye davet ediyor! Her zaman annelerin yanında olan Fisher Price®, “Çocuk Olma Zamanı” diyerek ebeveynleri eğlenmeye ve içindeki çocuğu çıkarmaya davet ediyor.

Çocukların oyunla gelişimini her zaman destekleyen Fisher Price®, herkesi çocuklar gibi mutlu ve mizah dolu bir bakış açısıyla dünyayı görmeye çağırıyor. “Çocuk Olma Zamanı” ile Fisher Price®, yetişkinlerin çocukluklarına dönmelerine ve oyunun keyfini tekrar keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Çocuk gelişimi uzmanı ve İngiltere Middlesex Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Jacqueline Harding, konuyla ilgili olarak; “Çocuklara oyun oynamanın değerini ortaya koyan birçok araştırma var ancak yetişkinler için karşılıklı faydaları gerektiği kadar fazla bilinmiyor” diyerek yetişkinlerin oyuna zaman ayırmalarının önemini vurguluyor. Dr. Harding sözlerine şöyle devam ediyor: “Oyunla ilgili çeşitli bilimsel araştırmalara bakarak, yetişkinlerin stres hormon seviyelerinde azalma, refah duygusunu artırma hatta daha yaşlı nesiller için aktif oyunun insanlar yaşlandıkça meydana gelebilecek bilişsel gerilemeyi önleme potansiyeli olduğunu fark etmeye başladık. Üstelik tüm bunlar sadece oyun oynamaya zaman ayırarak gerçekleşiyor. Yapılan araştırmalara göre gün içinde çocukların 600 kez yetişkinlerinse en fazla 5 kere güldüğü tespit edilmiş. Oyun oynamanın herkese iyi geldiği yadsınamaz bir gerçek.”

Çocuk olmanın güzelliğini ve önemini “Çocuk olma zamanı” ile hatırlatan Fisher Price®’ın reklam filminde Amerikalı aktör John Goodman oynuyor. 90 yıllık geçmişinden bu yana en çok sevilen Fisher Price® oyuncaklarının yer aldığı videoda Goodman, Geveze Telefon, Renkli Halkalar ve Eğitici Köpekçik gibi ikonik oyuncaklar da yer alıyor. Fisher-Price® oyuncaklarıyla dolu bu masalsı dünyada yürüyen Goodman, ebeveynlere çocukluk günlerini hatırlatıp, her zaman buraya geri dönebileceklerini hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir