Nespresso Bu Sonbaharı, Herkesin İçini Isıtacak “Pumpkin Spice Cake” Lezzetiyle Karşılıyor

Nespresso’nun sonbahar dönemine özel olarak sınırlı sayıda ürettiği “Pumpkin Spice Cake” herkesin içini ısıtacak mükemmel bir kahve keyfi sunuyor. Bu sezonun vazgeçilmezi olacak bu yeni Lungo kahve karışımı, balkabağının hafif tatlı tadı, karanfil, kakule ve tarçın aromaları ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla buluşarak baharatlı balkabağı keki lezzeti sunuyor.

Çift kavurma işlemi ile kavrulan kahvenin ilk kavrulma işlemi tahılımsı ve maltımsı notaları korumak için hafif derecede gerçekleştiriliyor. Brezilya ve Kolombiya kahve çekirdeklerinin kullanıldığı “Pumpkin Spice Cake” kahve çekirdeklerinin aromasını ortaya çıkarmak için biraz daha yoğun bir kavurma işleminden geçirilerek ikinci kavrulma tamamlanıyor. Ortaya çıkan mükemmel lezzet, çeşitli baharat ve balkabağı aromalarıyla buluşturuluyor ve tadına doyum olmayan tarçınlı, karanfili keki anımsatan bir lezzet oluşuyor.

İster sade ister sütle tüketilebilen “Pumpkin Spice Cake”, Cappuccino olarak hazırlandığında zencefil, karamel, bisküvi notalarıyla daha tatlımsı bir lezzet halini alıyor. Hatta bir miktar meyan kökü aroması da kendini gösteriyor. Bu şekilde tüketmek isteyenler 40 ml espressonun üzerine kendi damak zevklerine göre bir miktar süt ekleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir