Arkki Türkiye Tasarım Atölyeleri Güz Dönemine Kuzguncuk İskelesi’nde ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde başlıyor!

Türkiye Tasarım Vakfı, Finlandiya temelli Arkki ile çocuklara erken yaşta tasarım farkındalığı kazandırmayı amaçlıyor. 29 yıldır Finlandiya’da çocukların tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren eğitimler kurgulayan Arkki, Türkiye Tasarım Vakfı aracılığıyla Türkiye’de şimdiye kadar yaklaşık 700 çocukla buluştu.

Arkki Türkiye tasarım atölyeleri, 2 Ekim 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde ve 5 Kasım 2022 – 14 Ocak 2023 tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklarla buluşmak için hazırlanıyor. Atölyeler sayesinde yarının yaratıcıları olan bugünün çocukları tasarım odaklı düşünmeyle potansiyellerini keşfediyor.

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda çalışmalar yürüten Arkki, 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandırıyor. Gerçekleştirilecek atölyelerde, Kaşifler ve Araştırıcılar yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici içeriğe sahip birçok proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcı yönlerini keşfedecek.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir