Timberland, Built For the Bold Kampanyasıyla Yeni Sezona “Cesur” Bir Giriş Yapıyor!

Timberland, yeni kampanyası Built For the Bold ile dünyanın her yerindeki maceraseverleri, tutkuyla yaşamaya, cesurca hareket etmeye ve dünyayı ileriye taşınmak için kendi potansiyellerinin farkına varmaya çağrıyor.
Timberland, cesaretin sadece korkusuz, yüksek sesli ve güçlü olanlar için geçerli olduğu tezine meydan okurken aksine, kolları sıvayıp işi bitirdiğinde; alçakgönüllü, yaratıcı ve sessiz direniş anlarında “cesaretin” gerçekten kendini gösterdiğini savunuyor.

Sadece Timberland’in yapabileceği özgünlükte, iş, outdoor ve şehirli yaşam tarzını bir araya getiren bu kampanya, dünyayı ileriye taşımak için cesur davranan, bunun için özür dilemeyen ve hayatlarını kendi kurallarına göre yaşamayı tercih eden, gelişime açık ve değişimden korkmayan isimleri buluşturuyor ve farklılıklarıyla bir araya gelen bir grubun sesi oluyor.

Mary J Blige ve Arlo Parks da dahil olmak üzere pek çok tanınmış isimle ve küresel değişimin öncüleriyle işbirliği yapılan global Built for The Bold kampanyasında yetenek ve cesur yaşama kavramları yeniden tanımlanıyor.
Özgün biçimde çalışan, dünyaya katkı sağlayan ve arzuladığımız o değişimin yaratıcılarından olan; rap sanatçısı, yapımcı ve Harvard Üniversitesi’nin konuk öğretim görevlisi IDK; müzisyen, sanatçı ve yönetmen Shugga; söz yazarı ve şair Arlo Parks; otomobil teknisyeni Tiegan Alysse; seramik sanatçısı Shino Takeda ve Tayvan’da yeni bir hiking kültürü yaratan yazar, dünya gezgini ve topluluk lideri Marc Yeh bu kampanyada karşımıza çıkıyor.

Kampanyanın merkezinde, cesur olmanın ne demek olduğunu bizlere aktaran hip-hop dünyasının kraliçesi Mary J Blige’in sesinden duyduğumuz bir manifesto filmi bulunuyor. Manifesto filmini değerlendiren hip-hop dünyasının kraliçesi Mary J. Blige, “Cesaret; korkusuz olmak, kendinden emin olmak ama aynı zamanda da dilediğinde yeniden başlamak için yeterince cesur olabilmek… Bunlar kendi yaşam tarzımı da temsil eden kelimeler. Timberland’i küçüklüğümden beri seviyorum ve bu kampanyanın mesajlarını gerçekten benimsiyorum, cesaret hepimizin içinde yaşıyor” diyor.

Timberland yeni koleksiyonlarıyla bizi cesur adımlar atmaya çağrıyor.
Kampanya, aynı anda hem küresel ölçekte hem de hiper yerel bir yaklaşımla, farklı şehirlerde hayata geçirilen 4 fazdan oluşuyor. Etkili bir dijital, mobil ve outdoor tanıtım kampanyasıyla start alıyor, ardından cesur bir marka manifestosu bizlerle buluşuyor. Farklı şehirlerde düzenlenen gerilla pazarlama aktivasyonlarının ardından da Timberland’in en cesur taban teknolojilerinden GreenStride ile tasarlanan yeni ürünlerinin sergilendiği aşamaya geçiliyor: Turbo Hiker Kadın ve Erkek botları ve yeniden yorumlanan ikonik Benton Su Geçirmez 3’ü 1 Arada Ceket.

Timberland Pazarlama Müdürü Drieke Leenknegt, “Timberland, New England’ın zorlu doğasına ve hava şartlarına göğüs germek için tasarladığı ikonik sarı botundan beri marka söylemini cesur olma temeli üzerine inşa etti” diyor ve ekliyor: “Bu yeni kampanyaya dahil olan tüm iş ortaklarımız, markamızın kalbinde yer alan aynı cesur ruhu temsil ediyor: bir şeye inanmak, bir rota belirlemek ve dünyayı ileriye taşımak için çalışmak… Hepimiz bu ortak amacı arzuluyoruz.”

Bu sezon Timberland ile outdoor maceralara doğru cesur bir hamle yapın.
Timberland bu sezon size cesur bir hamle yapmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi Sonbahar- Kış 2022 koleksiyonlarıyla sunuyor. Bu koleksiyonlarda yer alan eko-inovatif ürünlerden bazıları;

  1. Greenstride™ Turbo Kadın & Erkek Yürüyüş Botları: Gümüş dereceli tabakhanelerden elde edilen Better Leather ve en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ReBOTL™ kumaş kullanarak tasarlanan bu botlar ile adımlarınız her türlü hava koşuluna uyumlu olduğu gibi, korumadan ve performanstan hiç ödün vermez.
  2. Benton 3’ü Bir Arada Su Geçirmez Erkek Ceketi: Outdoor stilinin en üst düzeydeki temsilcisi, bu sezon modern bir dokunuşla geri dönüyor. DryVent nefes alabilen teknolojisi sayesinde gün boyu konfor sağlarken, içerisindeki geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış polar astar hava şartları ne olursa olsun ısıyı korur ve tamamen su geçirmezdir.

Sektörün en iyilerinin imzasını taşıyan Built For the Bold Kampanyası
Kampanyanın kreatif görseli, ilhamını eski Timberland reklamlarından alıyor- ilerici, şaşırtıcı ve biraz da şakacı. Bir yandan da yaratıcı ve günümüz neslinin enerjisiyle yeniden harmanlanarak karşımıza çıkıyor.

Built for the Bold kampanyası, kreatif marka danışmanları ve ajansı INDUSTRY ve Rosie Lee gibi alanının en başarılısı isimlerin çalışmalarıyla hayata geçiriliyor. Manifesto filminin yönetmeni ise ödüllü film yapımcısı Iggy London.

INDUSTRY Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Oved Valadez, “Yeniden icat etme çağındayız ve Timberland, dünyadaki başka hiçbir markanın yapamadığı şekilde tüketicileriyle bağ kuruyor: outdoor kültürünü, iş kültürünü, hip-hop kültürünü ve ifadesini anlamlı bir şekilde bir araya getiriyor. Stratejiden yaratıcılığa ve uygulamaya kadar bu kampanyada Timberland ile birlikte çalışmaktan ve marka için güçlü bir anlattı ortaya koyma sürecinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir