Nocturne ve Porsche Türkiye’den Sürdürülebilirlik Alanında Bir İlk

Nocturne, önde gelen lüks otomobil markası Porsche ile bir ilke imza attı. Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonunun tanıtım gönderileri kapsamında sürdürülebilir bir çözüm geliştiren Nocturne, Porsche’nin tamamen elektrikli otomobili Taycan Cross Turismo ile marka dostlarına doğru doğa dostu bir yolculuğa çıktı.

Modada sürdürülebilirliğin ilk kuralının, bilinçli tüketim anlayışını benimsemek ve sadece uzun yıllar giyilebilecek kıyafetlere yönelmek olduğu düşüncesiyle Nocturne; Sonbahar/Kış 2022-23 sezonunda marka dostlarına yeni koleksiyonundan ürün gönderimi yapmak yerine, diledikleri tasarımı ihtiyaçları doğrultusunda bizzat seçebilecekleri bir QR kod iletti. Süreci her bakımdan çevre dostu hale getirmek ve karbon ayak izini sıfıra indirmek içinse ürünlerin bulunduğu dijital platforma yönlendirme sağlayan QR kod kartı, Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobili Taycan 4 Cross Turismo ile kişilere teslim edildi. Link üzerinden seçimlerin yapılmasının ardından, paketler yine Porsche Taycan 4 Cross Turismo ile adreslerine ulaştırıldı.

“İnanıyoruz ki düşlediğimiz gelecek, Dünya’ya saygı ve sevgi ile gelecek” sloganıyla doğa dostu yolculuğunu bir fotoğraf ve video çekimi ile taçlandıran Nocturne, Porsche Taycan 4 Cross Turismo’nun içini, üretim fazlası kumaşlarından tasarlanmış çiçeklerle süsleyerek çevreyi koruma bilincine dikkat çekti.

Bu projeyle Nocturne ve Porsche Türkiye, dünyada bir ilki gerçekleştirerek moda dünyasındaki “gifting” sürecine sürdürülebilir bir boyut getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir