Paraşüt’ten mesaj var!

Ufak bir adım ile başlar her şey… Bir fidan yerini bir ormana bırakır, bir fikir bir gün hayatımızı değiştirecek yeniliklere dönüşebilir. Hatta bazen öyle fikirler vardır ki, bir ülkenin kaderini değiştirebilir, yüzyıllar boyunca milyonlarca insanın zihninde ölümsüzleşir.

“Benim manevî mirasım, bilim ve akıldır.” demiş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bizler de Ata’mızın mirasına sahip çıkmak ve çocuklarımıza aydınlık bir gelecek sağlamak için onlara ve bu ülkeye verebileceğimiz en güzel hediyenin bilim olduğuna inanıyoruz.

Bu yüzden, bu sene Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. yılını kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce çocuğu bilim ile tanıştırabilmek amacıyla Paraşüt ailesi olarak 23 Nisan Bilim Seferberliği’ni başlatıyoruz.

2018 yılından beri faaliyet gösteren ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan destek alan Bilim Seferberliği oluşumu üzerinden gerçekleştireceğimiz yardım kampanyası ile ihtiyaç sahibi okullara Bilim Setleri hediye etmek istiyoruz. Robotik ve kodlama eğitimi için gerekli materyalleri içeren Bilim Setleri ile çocuklarımızı geleceğin mesleklerine hazırlamayı ve onları bilim dolu bir gelecekle tanıştırmayı hedefliyoruz.

23 Nisan’a kadar 4.444 çocuğu bilimle buluşturmak için sizi de bu seferberliğe davet ediyoruz!

Detaylı bilgi ve bağış yapmak için :

https://www.bilimseferberligi.org/kampanya-detay/parasut

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir