Süt sağımında çığır açan marka: Mochi göğüs pompası

Bu bir devrim. Bildiğiniz bütün acıtan, yara yapan, hassaslaştıran ve zorlayan göğüs pompalarını unutun..

Öncelikle sizlere deneyimimizi paylaşmak istiyorum. 2. bebeğim ile birlikte şunu fark ettim ki, emzirmeye çalışırken, emzirirken, bir yandan sağmak başlı başına zorluk. Hele ki o klasik makineler ile, heryerinizden kablo, pilastik boru vs. sarkarken.. gözünüzün önüne getirebilmeniz adına bir sahne paylaşıyorum:

Düşünün bebeğinizi kucağınıza almışsınız, gece ya da gündüz, zamanı siz seçin. Meme grevinde olabilir, memeyi çok seven bir bebek olabilir, olmayabilir, onu da siz seçin. Her ne koşulda olursa olsun emzirmek, belli bir pozisyonda bir süre kalarak bebeğinizi beslemek bazen, gün içinde yorucu, zorlayıcı olabiliyor.
Şimdi devam edelim, emziriyorsunuz, tam da süt salınımı başladı, bir meme bebeğin ağzında ama öbür meme oluk oluk; ya kıyafetinize ya da göğüs pedine akıyor. Ah işte o noktada içim sızlıyor. Gitti binbir emek ile ürettiğiniz o sütler. Gitmesin dediniz, bebek kucakta, salınım zaten maksimum on dakika, kalkıp, elektrikli ise pompayı fişe takıp, memeye sabitleyip, gece ise o makinenin sesi ile, gündüz ise bebeğin eli, kolu ya da bacağı çarpmadan, dürtmeden, dökmeden o sütleri, sağım yapmak, inanın bana hiç mümkün değil. E manuel pompalardan da hiç verim alınamıyor. O kadar çekişe 30 ml çıkarsa ne ala. Tam da bu sorunu kafama takmışken yetişti Mochi. Pompa demeye benim tecrübelerime göre bin şahit ister. Zira pompadan daha kolay; elinizle tutmak desteklemek zorunda kalmadan, memeye yapışıyor ve sağım yapıyor. Daha doğal çekişli; memede, elektrikli pompalar gibi yoğun çekiş ile süt kanallarını yormuyor, meme başında ağrı, çatlak ya da memede sancı yaratmıyor. Daha verimli; elektrikli pompadan daha uzun süre ve doğal çekişli olduğundan sanıyorum, çok daha fazla süt sağabiliyorum. Daha rahat; tek parça olduğundan çok kolay temizleniyor, hiç sesi yok, evet hiç. Bence çok önemli bir özellik. Kısacası temizliği, tutuşu, kullanımı, memeyi sarışı ve bebekle birlikte kulanım kolaylığı bizden on üzerinden on aldı.
Kesinlikle yüz yılın buluşu..

Bu buluşun temsilcilerine ulaştık, sizler için sorduk. İşte aklınızda oluşabilecek sorular ve cevapları :

1. Alışılagelmiş göğüs pompalarından faklı bir pompa. Nasıl çalışıyor?

Mochi göğüs pompası, anneler tarafından, anneler için geliştirilmiş bir göğüs pompasıdır. Annenin elinde tutmasına gerek kalmadan, memede durur, sessiz ve acısız şekilde anne sütünü sağar. Elektrikli değildir ve manuel pompalar gibi sürekli sıkma bırakma hareketi yapmanıza gerek duymaz, bir kere sıkılıp yerleştirilmesi yeterlidir. Yarı yumuşak bir yapıdadır, alt tarafının sıkıştırılıp memeye yerleştirilmesiyle beraber sürekli natürel vakum etkisi olarak tabir edilen emiş gücünü kesintisiz şekilde uygular. Özellikle elektrikli pompalar, bebeğin emiş gücüne göre yaratılmış süt kanallarına aşırı baskı uygulamaktadırlar. Mochi göğüs pompası, bu problemi ortadan kaldırır, annenin süt kanallarına tam ihtiyaçları olan gücü kesintisiz olarak uygulayarak sağımı gerçekleştirir ve en rahat şekilde sütün sağımına olanak tanır. Basit bir yapıda görünse de, üzerinde bulunan patentli alt – üst vakum halkaları ve vakum şeridi, pompa içinde negatif bir baskı oluşturur ve sağımı bu şekilde gerçekleştirir.

Eller serbest ve sesiz sağım yapmasından dolayı annenin emzirme beraberinde dahi simültane olarak süt sağmasına olanak tanır. Bu şekilde kullanıldığında emzirme esnasında aktif süt çıkışını arttırdığından ve annenin hormon salgılarını yükseleceğinden dolayı hem süt üretimine hem de süt sürekliliğine katkıda bulunacaktır. Doktor gözetiminde kullanan bir çok annenin süt üretimlerinin arttığı gözlemlenmiştir.

2. Boyutu ne kadar, ağırlığı?

15 cm boyunda ve 76 gram ağırlığındadır. 120 mL süt haznesi bulunur. Boyutu, ağırlığı, süt haznesi boyutu ve sertliği en efektif emiş gücünü oluşturabilmesi için tasarlanmıştır.

Özellikle ufak boyutu sayesinde annelerin çantalarına rahatlıkla sığıyor olması büyük bir avantaj.

3. Sadece bebeği emzirirken mi kullanılıyor?

Mochi göğüs pompasının emzirme beraberinde kullanımının ön plana çıkartılmasının sebebi, sessiz ve eller serbest sağım imkanı sunduğundan dolayı annelerin emzirirken kullanıma olanak tanıması ve zaman harcamadan, efor sarf etmeden süt stoku yapılabilmesini sağlamasıdır. Patentli teknolojisi sayesinde, sadece süt toplama değil sağım yaptığından dolayı emzirme haricide kullanılabilir fakat emzirme beraberinde kullanımı anneler için daha efektif olacaktır ve ekstra bir pompalama seansına ihtiyaç duymadan süt stoku yapabilmelerine olanak sağlayacaktır. Sizlerde biliyorsunuz ki anne memesini kandırmak neredeyse imkansız bu sebeple doktorlar süt üretimi ve sürekliliği için sürekli olarak emzirme beraberinde kullanımı önermektelerdir.

Annelerimiz tabii ki de ihtiyaç duyduklarında emzirme haricide kullanımlarını rahatlıkla yapabilirler. Emzirme beraberinin yanında özellikle birçok anne bebeklerinden uzakken pratik bir şekilde süt sağımı yaptıklarından dolayı tercih etmektedirler.

4. Malzemesi hangi maddeden? Temizleme ve saklaması nasıl sağlanıyor?

Tamamen gıda sınıfı, medikal silikondan üretilmiştir. Aslına bakarsanız bu tip üst düzey bir materyal standart anne-bebek ürünlerinde kullanılmaz. Tamamen anne ve bebeğin sağlığı düşünülerek ve uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmiştir. Bu sayede Mochi göğüs pompası 5 yıl garantilidir. Annelerin sadece ilk bebeklerinde kullanacakları bir ürün değil, ikinci belki üçüncü çocuklarında da her zaman kullanabilmeleri hedeflenmiştir.

Amerikan FDA (U.S. Food and Drug Administration) ve Alman LFGB (Lebensmittel- und Futtermittelgesetzbuch) kuruluşları tarafından anne, anne sütü ve bebek sağlığı açısından onaylıdır. İçeriğinde BPA, PVC ve fitalat barındırmaz.

Tek parça yapıda olduğundan dolayı temizliği oldukça kolaydır. Annelerin tek dikkat etmesi gereken konu temizliğini yaparken bebeklerinin sağlığına zarar vermeyecek ağartıcı ve aşındırıcı temizlik ürünleri kullanmamaktır. Mutlaka her kullanımdan önce annelerimize sterilize etmelerini tavsiye etmekteyiz. UV harici tüm sterilizasyon yöntemleri kullanılabilir. 250 dereceye kadar ısıya dayanıklı olduğundan dolayı en çok tercih edilen yöntem kaynatarak sterilize etmektir. Maalesef bunu konvansiyonel pompalar sağlayamıyor, birçok parçasının ayrı ayrı sterilize edilmesi ve tekrar birleştirilmesi anneler için oldukça meşakkatli ve zaman alan bir süreç.

5. Kullanan annelerin geri dönüşleri nasıl?

Annelerin oldukça büyük bir memnuniyetle kullandıkları bir göğüs pompası Mochi. Türkiye’de satışa sunulmasından yalnızca 3 ay sonra internet üzerinde ki en büyük satış platformlarında bir ve ikinci sıraya yerleşmesinin en büyük sebebi de bu, diğer göğüs pompalarıyla en net tercih kıyaslamasını satış platformlarından yapabildiğimiz için belirtmekteyim. Anneler memnun kaldıkları ürünleri birbirlerine aktarıyor ve bizlere de geri bildirimde bulunuyorlar.

Bugüne kadar süt sağımı konusunda problem yaşayan, süt stoku yapamayan bir çok anneye çözüm oldu. Emzirme beraberinde kullanan annelerden birçok defa, bebekleri emerken sağım yapmanın çok özel bir deneyim olduğu bilgisini aldık.

6. Bu ürün annelere hangi kullanım kolaylıkları sağlayacak?

Öncelikle, Mochi göğüs pompası annelerin süt sağımında birçok uzmana göre devrim yaratan bir göğüs pompası. Annenin elinde bile tutmadan, efor sarf etmeden, sessiz bir şekilde süt sağması oldukça büyük bir rahatlık. Annelere kullanımında, temizliğinde, taşınmasında yani her anlamda sağladığı fayda büyük öte yandan elektrikli olmadığından dolayı kablolardan ve priz arama derdinden de kurtarıyor. Kutu içeriğinde bulunan, süt tıpası sayesinde anne sağım ardından sütünü pompa içinde vakumlu şekilde muhafaza edebilir, -20 dereceye kadar dondurabilir. Eğer dışarıda sağımını gerçekleştirmişse, tıpasını kapatıp güvenle çantasında taşıyabilir.

Kullanım videosu:

Web sitesi: https://mochibabies.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir