Redhouse‘tan Çocuklara İki Yeni Etkinlik Kitabı

Uzun yıllar İngilizce öğretmenliği yapan Sarah Sweeney’in kaleme aldığı, Gökçe Yavaş Önal’ın resimleriyle hayat bulan “My English Activity Book” serisi, Redhouse tarafından yayımlandı.

“My English Activity Book” serisinde iki kitap bulunuyor. Her biri beş farklı bölümden oluşan bu etkinlik kitaplarında tüm üniteler çocuklara İngilizcede okuma, yazma, dinleme becerilerini ve kelime bilgilerini geliştirecek alıştırmalar sunuyor. Karikatür, bulmaca, eşleştirme, çizme, boyama ve eğlenceli birçok oyunun yer aldığı kitaplardaki kes-yapıştır etkinlikleri ve sayfalardaki QR kodu okutarak dinleyebileceğiniz sesli alıştırmalar, dil öğrenme sürecini kolaylaştırıyor. Ayrıca her ünitenin sonunda çocukların öğrendiklerini pekiştirebilecekleri bir proje yer alıyor.

İngilizce dersi eğitim programına uygun olarak hazırlanan kitaplardan “My English Activity Book 1”de Words, Friends, In the Classroom, Numbers and School Objects, Colours başlıkları yer alıyor. “My English Activity Book 2”de ise At the Playground, My Body, Our Pets, Yummy Fruit, Animal Kingdom başlıkları sıralanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir